Oczyszczanie organizmu a zdrowie

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Regularne oczyszczenie organizmu zapobiega odkładaniu niestrawionych resztek pokarmowych na ściankach jelit, zaburzeniom przyswajania przez organizm potrzebnych substancji oraz zatruciu niektórych narządów resztkami pokarmowymi. Jeśli zaczynasz czuć się źle lub jeśli organizm  daje ci znak w postaci bólu, że coś mu dolega, traktuj te objawy poważnie, wczesna ingerencja może zapobiec groźnej chorobie.

Już dawno wykazano, że kuracje oczyszczające wspomagają leczenie wielu chorób albo przynajmniej łagodzą ich objawy. Znane różne kuracje oczyszczające, stosowane w różnych chorobach, takich jak reumatyzm, dna moczanowa, schorzenia skóry, zaburzenia przemiany materii, choroby serca i układu krążenia czy dolegliwości kobiece. Kuracja oczyszczająca bywa jednak najbardziej skuteczna w chorobach przewodu pokarmowego , a więc w chorobach żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego lub wątroby, gdzie naprawdę czyni cuda.

W czasie prawidłowo i konsekwentnie przeprowadzonej kuracji oczyszczającej dochodzi do wypłukania z organizmu wszystkich niestrawionych resztek osadzonych na ściankach przewodu pokarmowego. Kuracja pozwala również na regenerację wątroby. W czasie stosowania diety wątroba jest mniej obciążona, dzięki czemu zostają przetworzone i wydalone nagromadzone w niej toksyczne związki. Następstwa kuracji nie będą krótkotrwałe, jeśli zmienisz nawyki żywieniowe. Trzeba też unikać tłustych pokarmów, ponieważ zalegają one zbyt długo w żołądku, niepotrzebnie obciążając go nadmierną pracą.

Czy wiesz, że…
Pewne zasadnicze tłuszcze są zaangażowane w oznaczanie hormonów, jak również odgrywają określoną rolę w regulowaniu systemu immunologicznego.

Oczyszczanie organizmu a odchudzanie
Czy oczyszczanie jest równoznaczne z odchudzaniem? I tak, i nie. Oczywiście drastyczna głodówka, podobnie jak kuracja odchudzająca, polega na ograniczeniu kaloryczności posiłków, co powoduję utratę kilogramów. Osobom z dużą nadwagą często proponuje się głodówki lecznicze pod kontrolą lekarza. Natomiast tym, którzy chcą stracić kilka kilogramów, wystarczy dieta oczyszczająca. Jednak po utracie tych kilogramów szybko znów przybiera się na wadze. Dlatego, że nie uległy zmianie nawyki żywieniowe i odżywiamy się w dalszym ciągu tak samo źle, jak poprzednio.

Wskazówka zdrowotna
Jedzenie niedużych ilości białek przy każdym posiłku może ustabilizować poziom cukru we krwi i uchronić przed jego niedoborami.

Trwały efekt można osiągnąć jedynie wtedy, gdy zna się skład spożywanych pokarmów oraz rozważnie kupuje to, co się je lub pije. Szczególnie ważne jest zwracanie uwagi przy zakupie żywności na zawartość witamin i składnikach mineralnych w produktach oraz wprowadzenie do jadłospisu dużej ilości warzyw, owoców. Pożywienie powinno obfitować w potrawy niskokaloryczne i zawierać mało potraw tłustych, a jadłospis powinien być urozmaicony. Jeśli będziesz dbać o swoje zdrowie, możesz z łatwością schudnąć i utrzymać swoją nową wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *