Oczyszczanie a pory roku

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Wzrost roślin jest odzwierciedleniem zmieniającej się energii w poszczególnych porach roku. Gatunki bulwiaste przeżywają zimę pod ziemią. Wiosną nowalijki wychodzą nad ziemię. Podobnie energia ciała wzrasta wydostając się na powierzchnię. Delikatna energia pokarmów odżywia nasz własny system energetyczny. Są okresy, w których powinniśmy regenerować siły i zasilać organizm, oraz takie, w których lepiej jest przeprowadzać oczyszczanie i detoksykację. Najkorzystniejsze jest zsynchronizowanie programu detoksykacji z porami roki oraz cyklem organizmu. Będziemy mogli maksymalnie wykorzystać energię w każdej porze roku.

Sezonowa energia ciała oraz natury
Najlepsza dieta oraz program detoksykacji bez trudu dopasują się do okresowych zmian. Bądź gotowy do dopasowania diety do pory roku oraz klimatu, wykorzystuj produkty uprawiane w okolicy.

Zima
Oczyszczanie zimą nie jest najlepszym pomysłem, gdyż to okres  hibernacji, w której uzupełnianie energii zostaje zahamowane. Podstawowa zdrowa dieta zawierająca gotowane warzywa, ziarna oraz algi morskie jest doskonała w zimniejszych miesiącach. Można używać rozgrzewających przypraw. Po takim okresie wzmacniania możesz powoli rozpocząć oczyszczanie organizmu z toksyn, które nagromadziły się przez okres odpoczynku. Zwiększanie ilości spożywanych warzyw i naturalnego błonnika sprawi, że jelita oraz powierzchniowe narządy wydalnicze będą lepiej przygotowane do usuwania zanieczyszczeń.

Wiosna
Gdy rozkwita wiosna świeże zielone warzywa oraz zioła pojawiają się bardzo licznie. To okres, w którym odzyskujemy swoją energię, a więc najodpowiedniejszy moment do skoncentrowania się na głębokim oczyszczaniu. Tradycyjnie w domach przeprowadzamy wtedy porządki; jest to też dobra chwila na detoksykację umysłu, ciała i duszy.

Lato
Latem rośliny osiągają maksimum wzrostu, twoja energia fizyczna jest też największa. Masz ochotę na lżejsze, bardziej oczyszczające posiłki, ponieważ panują upały. Lato jest porą budowania i odtwarzania energii, którą organizm magazynuje na chłodniejsze miesiące, gdy jej poziom spada.

Późne lato i jesień
To pora na podsumowanie mijającego roku i rozluźnienie na wszystkich poziomach w przygotowaniu do sezonu zimowego. Czas cofania się oraz wzmacniania. Długi okres w roku odpowiedni do oczyszczania organizmu, zwłaszcza jelit, oraz – nim przyjdzie zima – do skoncentrowania się na sezonowych produktach, takich jak kabaczki i dynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *