Na czym polega oczyszczanie organizmu

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

W medycynie termin „niestrawione resztki pokarmowe” oznacza substancje, których organizm nie może zużyć w procesie trawienia i które powinny zostać wydalone, jednak z różnych przyczyn odkładają się w jelitach. Niektóre przedostają się z jelit do krwi, a z krwią do poszczególnych narządów. Przez oczyszczanie rozumie się stosowanie wszelkich metod prowadzących do wydalania zbędnych produktów przemiany materii, co powoduje odtrucie i oczyszczenie organizmu. W prawidłowych warunkach trawienie spożytych pokarmów odbywa się automatycznie. Jednak, gdy dochodzi do zaburzeń wydalania, gdy przemiana materii pogarsza się, zbędne produkty rozpadu gromadzą się w organizmie. Związki te odkładają się w jelitach, w naczyniach krwionośnych, stawach i mięśniach oraz w innych tkankach i narządach, co prowadzi do wielu poważnych chorób.

Czy wiesz, że..
Uszkodzeniu wywołanym przez wolnego rodnika można w dużej mierze zapobiec jedząc pokarmy naturalne, zawierające naturalne antyutleniacze, które pomagają zniszczyć wolne rodniki, zanim te zaczną szkodzić naszemu organizmowi.

Chore jelita to chory organizm
Pierwszym etapem zaburzenia procesu oczyszczania jest najczęściej uszkodzenie przewodu pokarmowego. Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej, a kończy w odbytnicy, dlatego zarówno dolegliwości ze strony dziąseł, jak i pojawienie się żylaków odbytu mogą wskazywać, że nie przebiega on prawidłowo. A wtedy zaczynają się gromadzić niestrawione resztki pokarmowe. Zbyt długo pozostając w przewodzie pokarmowym, gniją i powodują odkładanie się zanieczyszczeń na ściankach jelit, co zaburza równowagę środowiska w przewodzie pokarmowym i ułatwia wtargnięcie chorobotwórczych drobnoustrojów. Powstają również toksyny, które dostają się do krwi, a stamtąd do innych narządów, obciążając w ten sposób wątrobę –  najważniejszy organ w procesie odtruwania.

Niestrawione resztki pokarmowe
Skład naszego pożywienia nie zawsze jest właściwy. Na ogół jemy nie tylko zbyt wiele, ale również zbyt tłusto i zbyt słodko. Wprawdzie tłuszcze i cukry dostarczają organizmowi dużo energii, ale niezbyt przyczyniają się do zachowania przez nas zdrowia. W dodatku trawienie tłuszczów i tłustych pokarmów przebiega bardzo wolno, co blokuje czynności przewodu trawiennego, a przede wszystkim tak ważnego narządu, jak wątroba.

Spożywamy również za dużo mięsa, mąki pszennej, soli, produktów mlecznych o dużej zawartości tłuszczów, takich jak żółty ser i śmietana, oraz jajek. Te produkty spożywcze, podobnie jak tłuszcze i cukier, powodują zakwaszenie organizmu. Wątroba jest nadmiernie obciążona trawieniem. Obciążone są również inne części przewodu pokarmowego, które nie są w stanie wykonać nałożonych na nie zadań. Poza tym wiele środków spożywczych, a nawet powietrze, którym oddychamy, zawiera związki szkodliwe dla zdrowia. Dostają się one do organizmu , który musi je przetworzyć, a następnie wydalić. Wątroba to główny narząd odpowiedzialny za proces odtruwania, ale jeśli jest zbyt obciążona przetwarzaniem nadmiernej ilości pokarmu, traci zdolność odtruwania. Używki, takie jak papierosy czy alkohol, również powodują zwiększenie ilości niestrawionych resztek pokarmowych, zawierają bowiem toksyczne związki chemiczne, które dodatkowo obciążają wątrobę. To samo odnosi się do leków, które niektórzy stosują bez umiaru i zastanowienia.

Mamy zbyt mało ruchu! Większość z nas siedzi godzinami przy biurku lub komputerze, a najmniejsze nawet odległości pokonujemy samochodem. Zamiast schodów używamy windy, a wolne dni spędzamy, leżąc na tapczanie, zamiast wybrać się na rower lub iść na wycieczkę. Pamiętajmy, że dostateczna ilość ruchu jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ruszając się, pobieramy więcej tlenu, a to usprawnia przemianę materii.

Usuń z organizmu niestrawione resztki pokarmowe i unikaj wszystkiego, co przyczynia się do ich powstawania!

Przez cały rok można wiele zrobić, by pozbyć się niestrawionych resztek pokarmowych i unikać powstawania i odkładania się nowych. Przeprowadź kurację oczyszczającą, żeby doprowadzić organizm do porządku. Uważaj na to, co jesz na co dzień, spożywaj zdrowe pokarmy. Chroń się przed stresem i pamiętaj o ruchu. Przestrzeganie tych zasad zagwarantuje ci witalność i dobre samopoczucie. Poczujesz dopływ nowej energii, włosy i skóra nabiorą blasku, schudniesz albo utrzymasz dobrą figurę i pozostaniesz zdrowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *