Prawda o kacu

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Alkohol spożywany w nadmiarze jest szkodliwy dla naszego organizmu. Kac to rezultat ekscesów minionej nocy (lub efekt wtórnego działania napojów alkoholowych na twój organizm). Mówiąc wprost, zatrułaś swoje ciało, a ono paskudnie na to zareagowało. Nie ma w tym niczego dziwnego. Co jakiś czas pojawiają się raporty na temat odżywczych właściwości alkoholu. Ich autorzy przekonują, iż w pewnych sytuacjach alkohol podawany w ograniczonych ilościach może mieć pozytywne działanie. Jednak, niezależnie od wyników wspomnianych badań, ogólnie wiadomo, że alkohol spożywany w nadmiarze jest szkodliwy, uzależniający i niszczycielski.

Jedynym sposobem uniknięcia nieprzyjemnych skutków jest spożywanie go w odpowiednich ilościach. Program oczyszczenia organizmu usuwający skutki kaca nie powinien wywoływać wrażenia, że od tej pory będzie można pić do oporu, bez żadnych niepożądanych skutków. Wręcz przeciwnie, nadmierne spożywanie alkoholu jest szkodliwe dla ciebie, twojego ciała i zdrowia. Jeśli podejrzewasz, że możesz być uzależniona od alkoholu, powinnaś natychmiast zasięgnąć porady fachowej.

Celem mojego programu jest pomóc ci w sytuacji, gdy nadużyjesz alkoholu i będziesz ponosić tego konsekwencje, co zdarza się czasami nam wszystkim. Zakładając, że większość ludzi lubi od czasu do czasu wypić drinka oraz że większość z nas czasami wypija więcej, niż należy, warto poznać kilka sposobów, które sprawią, że la zniewaga wyrządzona ciału będzie mniej szkodliwa dla naszych organów wewnętrznych i zewnętrznych.

Kac przebiega u każdego z nas w inny sposób, istnieją jednak pewne wspólne skutki uboczne nadmiernego picia: ból głowy, mdłości, odwodnienie i zmęczenie. Skutki wewnętrzne mają znacznie bardziej poważny charakter. Największe szkody ponosi narząd przetwarzający alkohol – wątroba. Ponieważ skóra jest największym organem usuwającym alkohol z organizmu, gdy przyjmujesz nadmierną ilość substancji toksycznych, cierpi na tym twoja cera. W żołądku powstaje nadmiar kwasu i pojawiają się nudności. Jelita wolniej pracują, dlatego częściej występują wiatry i luźny stolec. Odwodnienie oznacza, że twoje wnętrze zaczyna przypominać suszoną śliwkę.

Na dodatek, rodzaj żywności, na jaki mamy ochotę po burzliwej nocy, nie sprzyja naprawie i powrotowi do normalnego stanu: czarna kawa, tłuste śniadanie i mnóstwo grzanek. Uważamy zazwyczaj, że robimy dobrze, pijąc kawę, aby się obudzić i wypełnić żołądek, który jest podrażniony i pusty (tłuste, smażone potrawy).

Jednak kofeina tylko powiększa problemy, z jakimi boryka się nasza wątroba, zmuszając ją do oczyszczenia wypitego napoju przed jego wydaleniem. Grzanki sprawiają, że nasze ciało wypełnia skrobia, węglowodany i cukry, a wszystkie one zwiększają kwasowość w żołądku. Roztopione masło nie obniża kwasowości, a jest kaloryczne – przynajmniej jednak jest to produkt naturalny. Wszystkie wspomniane produkty usypiają naszą czujność, dając złudne dobre samopoczucie wywołane nieznacznym podwyższeniem poziomu energii.

Smażone potrawy niewiele pomagają. Przejściowy skok poziomu energii skłania do wiary, że najgorsze mamy już za sobą. Jednak boczek, jajka i grzanki pobudzają wytwarzanie tłuszczu. Źródłem zbawczej łaski są jedynie grzyby i pieczone pomidory, które sprzyjają wytwarzaniu zasad. Oprócz tego wszystkiego, o czym wspomniałam, trzeba sobie również poradzić z mnóstwem kalorii i substancji toksycznych, które dodatkowo powiększają problem. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach wątroba zaczyna protestować.

Jeśli twój organizm znajduje się w idealnym stanie, sporadyczne przypadki nadużywania alkoholu będą oznaczały, że następnego dnia będziesz się czuła zmęczona i ospała. Jeśli jednak twój organizm ciężko pracuje, jeśli odżywiasz się przetworzoną, gotową do spożycia żywnością, jeśli twoja dieta zawiera niewiele świeżych owoców i warzyw (lub nie zawiera ich wcale), jeśli płyny, które wypijasz, to przyjmowane co godzina napoje zawierające kofeinę, pojawią się wszystkie opisane objawy kaca. Można oczekiwać, że dzień, a niekiedy nawet kilka dni, po balandze będzie koszmarny. Sparaliżowana piekielnym bólem głowy będziesz mruczeć „już nigdy więcej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *