Co należy robić każdego dnia

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Regularne przeprowadzanie kuracji oczyszczającej raz lub dwa razy w roku i stosowanie od czasu do czasu jednodniowego oczyszczania organizmu z pewnością pomoże utrzymać prawidłową przemianę materii. Ale również na co dzień możesz zapobiegać powstawaniu w organizmie i odkładaniu się w nim zbędnych resztek pokarmowych. Połączenie tych wszystkich etapów dostarczy wam prawie bezbłędną recepturę na zdrowie i aktywne życie. Pamiętaj, że łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Zacznijcie zwalczać zanieczyszczenia organizmu już dzisiaj! Po przeczytaniu poniższych zaleceń zobaczysz, że zapobieganie wcale nie jest takie trudne.

Dowiedz się jak najwięcej o zanieczyszczeniu organizmu
Zła dieta, dodatki do żywności, nasycone tłuszcze i nadmiar sodu, środowisko, różne nałogi, przejadanie się to źródła zanieczyszczenia organizmu. Każdy może podjąć krok ku zdrowiu by zatrzymać zatrucie organizmu.

Przyjmuj codziennie suplementy multiwitaminowe i mineralne
Witaminy i minerały to podstawa wszelkich procesów zachodzących w organizmie. W nowoczesnej produkcji nie ma miejsca na pełen komplet witamin i minerałów – suplementy żywnościowe są podstawą utrzymania zdrowia.

Kontroluj dzienną dawkę kalorii
Otyłość to problem światowy, liczba cierpiących na tą chorobę zwiększa się z dnia na dzień. Zwiększony poziom tłuszczu w organizmie wiąże się z wysokim ryzykiem chorób i jest większym magazynem dla zanieczyszczeń organizmu. Spożywaj tylko tyle kalorii ile potrzebujesz. Stosuj środki zastępcze oraz suplementy roślinne, które ułatwią utratę wagi.

Pij dużo płynów
Codziennie pij dużo płynów – co najmniej 2 lub 3 litry. Pozwoli to na dokładne przepłukanie nerek i sprawniejszy transport produktów przemiany materii. Zalecane są: zwykła czysta woda, woda mineralna o niskiej zawartości sodu lub herbaty ziołowe i owocowe. Dobre są również soki owocowe i warzywne rozcieńczone wodą zwykłą lub mineralną.

Codziennie zażywaj ruchu
Ruch, ruch i jeszcze raz ruch! Każda aktywność fizyczna powoduje lepsze dotlenienie organizmu. Usprawnia to przemianę materii, wzmacnia cały organizm i jego zdolność do samooczyszczania. Lepsze zaopatrzenie tkanki mięśniowej w tlen ułatwia spalanie szkodliwych substancji.

Dokładnie przeżuwaj pokarm
Rozdrabniaj pokarmy, żując je dokładnie. W tej postaci zostaną lepiej wykorzystane przez organizm. Proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustanej.

Unikaj tłustych produktów
Wybieraj produkty niskotłuszczowe, nie tylko ze względu na ich kaloryczność. Trawienie tłuszczów przebiega o wiele wolniej niż trawienie węglowodanów i białek, dlatego związki tłuszczowe zalegają dłużej w organizmie, obciążając wątrobę i zmniejszając przez to jej zdolność do odtruwania organizmu.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jedz dużo węglowodanów
Jedz dużo produktów bogatych w węglowodany, zwłaszcza zawierających znaczne ilości błonnika. Trawienie błonnika pobudza czynności jelit, zaś szybki ruch jelit utrudnia odkładanie się niestrawionych resztek pokarmów. Zaleca się jeść ziemniaki, warzywa, owoce, niełuskany ryż i pieczywo z mąki razowej.

Wybieraj produkty bogate w witaminy i składniki mineralne
Spożywaj jak najwięcej produktów bogatych w witaminy i składniki mineralne. Są to bardzo wartościowe związki pełniące w organizmie ważną rolę i umożliwiające prawidłowy przebieg procesów życiowych. Niektóre z nich są niezbędnym elementem soków trawiennych. Najlepszym źródłem witamin i składników mineralnych są owoce i warzywa, produkty z mąki razowej oraz przetwory mleczne niskotłuszczowe, a także mięso i ryby.

Kupuj żywność ekologiczną
Żywność pochodząca z gospodarstw ekologicznych zawiera mniej składników szkodliwych dla organizmu. Im mniej się ich spożywa, tym lepiej pracuje wątroba. Toksyczne związki odkładające się w organizmie powodują uszkodzenie niektórych narządów, na przykład ołów lub rtęć mogą być przyczyną uszkodzenia nerek.

Ogranicz picie alkoholu i palenie papierosów
Staraj się na ile to możliwe, unikać alkoholu, tytoniu i przyjmowania farmaceutyków. Przetwarzanie ich to ciężka praca dla narządów odtruwających.

Unikaj gotowych dań
Jak najrzadziej kupuj i spożywaj dania gotowe. Zawierają one często substancje wzmacniające smak, środki zapachowe oraz inne składniki stanowiące dodatkowe obciążenie dla wątroby.

Jedz świeże warzywa
Najlepsze są warzywa świeże. Jeśli nie możesz ich kupić, używaj mrożonek. Są to warzywa zamrażane w bardzo niskiej temperaturze natychmiast po zebraniu, dzięki czemu nie tracą cennych składników.

Korzystaj z sauny
Raz w tygodniu odwiedź saunę. Intensywne ogrzanie i wypocenie się, a następnie oziębienie organizmu przyspiesza przemianę materii. Dodatkowo oczyszczeniu ulega ważny narząd odtruwający – skóra.

Relaksuj się
Gorączkowy tryb życia i stres obciążają organizm. Szkodzą nie tylko układowi nerwowemu, ale także zaburzają różne czynności organizmu. Pozwól sobie na jak najczęstszy odpoczynek. Odprężaj się, ćwicząc głęboki wdechy lub wykonując specjalne ćwiczenia oddechowe, uprawiając trening autogenny lub jogę. Doskonałe są również masaże relaksujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *