Oczyszczanie jelit

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jelito cienkie jest miejscem zasadniczego trawienia i wchłaniania pokarmów, co uwarunkowane jest zarówno jego budową, jak i dopływem fermentów z wielkich gruczołów trawiennych jak trzustka i wątroba. Długość jelita cienkiego wynosi 4-5 m. Wyróżniamy trzy odcinki jelita cienkiego: dwunastnicę, jelito czcze i jelito kręte. Dwunastnica jest najkrótszym, bo liczącym tylko 25 do 30 cm, odcinkiem jelita cienkiego, jest też najmniej ruchoma. Ściana dwunastnicy jest zbudowana podobnie jak całość jelita cienkiego. Ściana jelita cienkiego jest zbudowana z błony śluzowej, tkanki podśluzowej, błony mięśniowej i surowiczej. Gruczoły jelitowe produkują sok jelitowy, który bierze udział w procesie trawienia.

Oczyszczanie jelit jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia większości chorób. Kuracja oczyszczająca jelita ze złogów gnijącego pokarmu i kamieni kałowych znacząco poprawi stan nie tylko jelita  ale i całego organizmu. Detoksykacja jelita to zabieg dzięki któremu do wnętrza organizmu będą się przedostawać swobodnie, wyłącznie składniki odżywcze. To ważne, bo z trujących substancji nie można zbudować zdrowego organizmu.

Objawy wywołane zanieczyszczonymi jelitami, po rozpoznaniu kilku z nich koniecznie czas na rozpoczęcie kuracji detoksykacji jelit:

 • nudności
 • gazy
 • zgaga
 • biegunka
 • zaparcie
 • biegunka i zaparcie na przemian
 • ból spowodowany trudnościami oddawania gazów, obejmujący dolną część pleców, a czasami nawet klatkę piersiową, szyję, przemieszczający się w dół lewego ramienia
 • zmęczenie
 • uczucie wzdęcia
 • śluz w stolcu
 • uczucie, że coś zalega w jelitach
 • od czasu do czasu inne dolegliwości, takie jak ból głowy, katar, alergia bądź ból w plecach czy stawach

Nie należy się dziwić, że tyle osób cierpiących na dolegliwości jelitowe często odczuwa zmęczenie. Są oni sfrustrowani i obawiają się przebywania z dala od toalety. Wyżej wymienione objawy zazwyczaj nie pojawiają się jednocześnie i różny jest stopień ich nasilenia. Jeśli nie występuje żaden z tych objawów oznacza, to że organizm jest zdrowy, a jelita są czyste.

Doskonale wiadomo, że stres może wpływać na funkcjonowanie układu trawiennego. Według badań sytuacje wywołujące uczucie gniewu powodują, że ciśnienie w jelitach wzrasta. Zarówno u ludzi chorych, jak i zdrowych występuje zaparcie. W sytuacjach wywołujących smutek lub niepokój ciśnienie w jelitach obniża się, czego rezultatem jest biegunka. Wiadomo również, że hormony takie jak cholecystokinina powstają również w mózgu tworząc oś trawienno – mózgową, umożliwiając komunikację między układem trawiennym a mózgiem. Pozwala to na dokładną regulację funkcjonowania przewodu pokarmowego, skurczu mięśni, otwierania i zamykania zastawek oraz wydzielania soków trawiennych z gruczołów i wyspecjalizowanych komórek. W ten sposób ciągły stres i inne czynniki, które wywołują takie zachowanie mogą wpływać na przewód pokarmowy. Sygnały z nadwrażliwego przewodu pokarmowego mogą być przekazywane do mózgu. Wybierając metodę detoksykacji jelita należy pamiętać również o tym, że nasze jelito dla optymalnego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich bakterii jelitowych. Wobec powyższego najskuteczniejsze metody oczyszczania jelita, to te które nie tylko oczyszczają jelita ale i odbudowują prawidłową florę bakteryjną w jelitach.

Zaparcie można najlepiej zdefiniować jako wypróżnianie, któremu towarzyszy dyskomfort, trudności lub ból. Konieczne jest nadmierne parcie, aby całkowicie się wypróżnić. Stolce są suche i twarde, ponieważ pozostając w jelicie grubym zbyt długo zostały nadmiernie odwodnione. Innymi objawami zaparcia są: niepokój, tępy ból głowy, depresja, utrata apetytu; czasem z towarzyszącymi jej nudnościami, nieświeży oddech czy wzdęcie brzucha. Zupełnym przeciwieństwem jest biegunka. Podobnie jak zaparcie, biegunka może być wywołana przez stres. Oba te zaburzenia, w niezaprzeczalny sposób wpływają na pracę przewodu pokarmowego. Również oba te zaburzenia można wyleczyć przez oczyszczenie jelit i regularne kuracje tak by nie utrudniać życia i powrócić do zdrowia.

Nadwrażliwy przewód pokarmowy
Obecnie większość ekspertów jest zdania, że ludzie cierpiący z powodu dolegliwości jelitowych mają nadmierny reaktywny przewód pokarmowy. Oznacza to, iż w przesadny sposób reaguje on na czynniki, które stymulując prawidłowo funkcjonujący układ trawienny nie wywołują zaburzeń. Niektóre z tych czynników to: pewne rodzaje leków, posiłki lub pewne produkty, stres natury psychologicznej. Wynika z tego, że ponieważ przewód pokarmowy osoby  z dolegliwościami jelitowymi jest nadmiernie wrażliwy na takie bodźce, będzie się on czuł gorzej niż człowiek zdrowy, poddany ich działaniu.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Oczyszczanie jelit suplementami diety:

 • oczyszczają jelita ze złogów kamieni kałowych
 • nie powodują sensacji żołądkowych, rozwolnień ani biegunek
 • oczyszczają również wątrobę i naczynia krwionośne (Nopalin) oraz kości i stawy (Pure Yucca)
 • odbudowują przyjazną i zdrową florę bakteryjną w jelitach
 • usuwają przykry zapach potu i przykry zapach z ust
 • zawarte w Nopalu i Juce substancje odżywcze regenerują uszkodzenia jelita

Kuracja oczyszczająca jelita
Kuracja ta zalecana jest jako kuracja podtrzymująca zdrowy stan jelit, w trakcie oczyszczania generalnego. Może być także zastosowana przez młode osoby, u których stan jelit jest na względnie dobrym poziomie. Kuracja podstawowa, jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na zakup większej ilości suplementów diety. Poprzez jej efekt pozbędziemy się złogów toksycznych i kamieni kałowych, które zalegają w jelitach, odbudujemy florę bakteryjną jelit oraz dostarczymy porcje składników odżywczych. Nopalin, Pure Yucca i Spirulina Max będą działały oczyszczająco również w innych częściach ciała

1. Jeśli przyjmujemy Pure Yucca i Nopalin, to jednocześnie należy je popić połową litra wody. Trzeba pamiętać, że oba te produkty zostały pozbawione wody i żeby ją uzupełnić konieczne jest dostarczenie przynajmniej takiej samej jej ilości. Woda jest również istotny składnikiem zestawu jak wszystkie zastosowane suplementy diety, bez niej organizm nie wykorzysta odpowiednio suplementów.

2. W ciągu dnia należy jeszcze wypić co najmniej 1.5 l płynów (oczywiście najlepsza byłaby czysta woda, ale mogą być także napary ziołowe np. zielona lub czerwona herbata lub soki owocowe).

3. Po około dwóch trzech tygodniach włączamy Probio Balance. W ten sposób w naszych oczyszczonych jelitach zapoczątkujemy hodowlę zdrowych kultur bakterii.

4. Kuracja ta powinna trwać minimum dwa miesiące i należy ją powtarzać co roku (najlepiej na wiosnę).

5. Mile widziane byłoby dołożenie w miarę możliwości Spirulina Max w ilości około 6 tabletek dziennie. Spirulina zwiększa efekty oczyszczenia i pomoże w regeneracji oczyszczonych organów.

6. Zaproponowana dawka suplementów diety oraz czas trwania kuracji są przewidziane dla osób ważących około 50-60 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *