Jednodniowe oczyszczanie organizmu

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Czy zdarzyło Ci się ostatnio narazić na szwank swoje zdrowie? Czy odczuwasz zmęczenie i znużenie, masz bóle głowy po niespokojnej nocy? Zastosuj jednodniowe oczyszczenie organizmu. Poprawi to krążenie krwi w spowoduje wydalenie szkodliwych substancji, zanim zdążą one na dobre zadomowić się w organizmie. Jeśli wprowadzisz taki dzień raz w tygodniu albo nawet raz na dwa tygodnie, to niestrawione resztki pokarmowe i związki toksyczne nie będą miały możliwości zadomowienia się w organizmie. Ulegną wypłukaniu, zanim osiądą na dobre w jelitach, i nie będą mogły przedostać się do krwiobiegu. A poza tym pozwolisz odpocząć wątrobie i innym narządom przewodu pokarmowego. W zasadzie taka kuracja wystarczy do ochrony organizmu.

Diety jednodniowe, włączane w tok normalnego odżywiania, w czasie których spożywa się tylko owoce, wyłącznie ryż, wyłącznie ziemniaki lub pije się jedynie soki. Chodzi o usunięcie nadmiaru wody z organizmu bez wywołania większych zaburzeń przemiany materii. Takie dni korygują również błędy popełnione dotychczas w odżywianiu. Dieta oczyszczająca na ogół ogranicza się do 600 – 1000 kalorii, czasem nieco więcej. Uwaga! Diety jednodniowe należy stosować rzeczywiście tylko przez jeden dzień.

Tego rodzaju oczyszczanie można spokojnie przeprowadzić w domu. Jednak w razie wystąpienia poważniejszych dolegliwości, natychmiast przerwij dietę i zasięgnij porady lekarskiej. Jeżeli stosujesz  dietę po raz pierwszy, powinieneś wybrać sobie w miarę spokojny dzień. Jeśli pracujesz zawodowo, najlepsza jest sobota lub niedziela. Można się wtedy spokojnie wyspać, po obudzeniu jeszcze chwilę poleżeć w łóżku i potem rozpocząć dzień od gimnastyki porannej, najlepiej przy otwartym oknie. Zapewnij odpoczynek nie tylko narządom trawienia, ale także całemu organizmowi – poczytaj książkę, zagraj w szachy lub inną grę, którą lubisz. Oczywiście nie wolno się niczym denerwować, a przyjęcia i spotkania towarzyskie są raczej nie wskazane. Jeżeli już przeprowadzałeś oczyszczanie organizmu, możesz następnie stosować również w ciągu dni pracy. Wybierz jednak taki dzień, o którym wiesz że nic denerwującego cię nie spotka, tego dnia będziesz bowiem mniej odporny na stres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *