Znaczenie duszy

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Odżywianie duszy jest podstawą życia. Codzienne sprawy pochłaniają tak wiele naszej energii, że zabiegani nie skupiamy na niczym. Musimy zadbać o zdrowie naszej duszy.

Detoksykacja zmusza do spojrzenia w głąb siebie i harmonijnego objęcia nim ciała, umysłu oraz duszy. Ale z analizowaniem duszy jest pewien problem. Wiele tradycyjnych metod leczenia, z ich głęboką mądrością i intuicją, podchodziło do zdrowia całościowo. Ochrona duszy była najważniejsza, gdy leczono schorzenia ciała oraz umysłu. Wiele osób zdaje sobie sprawę, jak potrzebny jest czas dla duszy – chwila samotności, refleksji i spokoju. Ale zazwyczaj są zbyt zajęci i rezygnują z tego. Kiedyś jakieś ciężkie przeżycie wytrąci nas z równowagi, zaczynami dochodzić do pewnych wniosków, tak by nasze wewnętrzne skupienie i równowaga zostały zachowane.

Czas spędzony w samotności może przynieść radość, pozwoli przemyśleć pewnie rzeczy, marzenia, bilans uczuć i spokój. Bez tego nie można się rozwinąć. Lecz jeśli raz spróbujesz medytacji i różnych technik oczyszczania zawsze wygospodarujesz trochę czasu na ten czas dla duszy.

Czy wiesz, że…
Na nasz nastrój wpływ mają również zapachy. Stwierdzono, iż wystarczy przez chwilę powdychać zapachu np. bazylii lub innego olejku eterycznego by pozbyć się uczucia zmęczenia i znużenia.

Tworzenie i korzystnie z miejsca, który ma się stać wtedy swoistym azylem, warto zadbać o odpowiednią atmosferę – słuchać muzyki, którą najbardziej się lubi; palić kadzidełka lub olejki eteryczne, które wprowadzają w dobry nastrój; oświetlać swoje pomieszczenie delikatnym blaskiem świec.

Podczas medytacji lub wizualizacji trzeba wykorzystać całą energię. Z całych sił powinno się pobudzać mechanizmy samoleczenia, by odzyskać naturalną równowagę. Aby wprowadzić zmiany na poziomie duchowym, trzeba wcześniej wznieść parę zmian w życiu. Należy zadbać o ciało – dostarczać mu pożywne pokarmy. Uprawiać ćwiczenia, by zachować sprawność. Nim przystąpisz do medytacji, twoje ciało musi być solidnie przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *