Wypowiadaj codziennie pięć afirmujących stwierdzeń

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Uczymy się, przyswajając sobie nowe informacje, a następnie wykorzystując je w swoim myśleniu. Czas nauczyć się czegoś o sobie, zrozumieć siebie i nabrać przekonania, że jesteśmy zdolni wszystko osiągnąć.

Każdego ranka powinnaś wypowiedzieć przynajmniej pięć afirmujących stwierdzeń. (W Podręczniku użytkownika wyjaśniam jakie afirmacje należy wybrać, zobacz s. 179-181). W ciągu dnia można ich wypowiadać więcej, kiedy jest to potrzebne i konieczne, a nawet wówczas, gdy sprawi ci to frajdę. Jeśli jednak wypowiesz je rano – na przykład po umyciu zębów – nadadzą ton całemu dniowi.

Jeśli spojrzysz w swoje odbicie w lustrze i powiesz: „Czeka mnie straszny dzień, nie wiem, jak zdołam go przeżyć”, z pewnością nie pomoże ci to w nabraniu przekonania, że naprawdę było warto wstać z łóżka. Znacznie lepsze będzie stwierdzenie: „Czekają mnie dzisiaj wielkie wyzwania. Dam radę. Jestem przekonana, że zdołam im sprostać. Będzie wspaniale. Zabłysnę”.

Kiedy w ciągu dnia staniesz wobec nowych wyzwań, możesz wygłosić więcej afirmujących stwierdzeń: „A widzisz. Naprawdę jesteś błyskotliwa. Wszystko wspaniale się ułoży. Znakomicie się spiszesz. Popatrz tylko, jaka jesteś fantastyczna”.

Każdego dnia wypowiadaj inne afirmacje. Nawet gdy sytuacja jest naprawdę trudna, warto zacisnąć zęby i powiedzieć coś pozytywnego. Metoda ta jest zawsze skuteczna, nawet jeśli potrafisz zdobyć się jedynie na powiedzenie: „Nie może być już gorzej. Od tej pory będzie już tylko coraz lepiej. Znakomicie”. Powtórz te słowa pięć razy, a naprawdę w nie uwierzysz. Afirmujące stwierdzenia działają – są wspaniałym sposobem poprawienia nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *